Студентське самоврядування – важлива справа університету

23 грудня 2013 року за участю Першого заступника Міністра освіти і науки Євгена Суліми відбулося засідання Президії Всеукраїнської студентської ради при МОН._MG_0036
У засіданні взяли участь представники регіональних колегій Всеукраїнської студентської ради.
Євген Суліма зазначив, що студентське самоврядування відіграє важливу роль у розвитку демократичного суспільства, виявленні та вихованні лідерів, формуванні майбутньої еліти держави. «Студентське самоврядування – дуже важлива справа вищого навчального закладу. Завдяки органам студентського самоврядування, які були підтримані студентським загалом, українські університети на початку грудня прийняли для себе виважені рішення. Домовилися поважати конституційні права один одного – як право на свободу волевиявлення, так і право на освіту», – підкреслив Перший заступник Міністра.
За його словами, роль лідера у суспільстві виявляється у вмінні вибудовувати діалог, аргументувати свої рішення, розуміти один одного. Євген Суліма наголосив, що сьогодні Всеукраїнська студентська рада зробила досить багато кроків щодо розвитку демократичних відносин. «Ми багато працювали над тим, щоб створити справжню команду, яка буде не тільки підтримувати, а й втілювати ідеї. Треба вчитися працювати у команді», – наголосив Євген Суліма. Він підкреслив, що заслуга Міністерства полягає у тому, що досягнуто порозуміння з боку адміністрацій вищих навчальних закладів і органами студентського самоврядуванням.
Голова Всеукраїнської студентської ради Олександр Тур зазначив, що у 2013 році президією Всеукраїнської студентської ради організовано та проведено заходи, серед яких тренінги для студентських лідерів, круглі столи, науково-практичні конференції, екологічні проекти, спортивні змагання, вебінар для студентів першокурсників, конкурс-фестиваль студентської преси, фотоконкурс «Україна очима студентів».
Заслухавши звіт Олександра Тура, Перший заступник Міністра Євген Суліма зазначив, що сьогодні настає новий період у діяльності ВСР. «Від вас чекають участі у вирішенні питань якості освіти, європейських стандартів та інших важливих аспектів суспільного життя. Необхідно долучатися до експертної оцінки та брати активну участь у розбудові громадянського суспільства. На цьому наголошував Президент України Віктор Янукович під час Національного круглого столу. Я хочу, щоб ви спілкувалися та не боялися дискусій», – зазначив Євген Суліма.
Учасники засідання обговорили організаційні питання та плани роботи Всеукраїнської студентської ради. Окрім того, одноголосно вирішено прийняти за основу текст резолюції – звернення до студентства Всеукраїнської студентської ради, в якій йдеться про незаангажованість думки студентів, про право відстоювання власної громадянської позиції в рамках діючого законодавства та прохання піклуватися про збереження здоров’я та гідності.