ДЕНЬ ДОВКІЛЛЯ НА ПРИРОДНИЧОМУ

Усі, хто навчається чи працює на природничому факультеті, добре знає, яка прекрасна наша рідна земля. Поділля багате пишними лісами, щедрими садами, широкими луками, ще голубими водоймами. Є в нас гори, є в нас море (славна Бакота). Але ми добре знаємо про постійну загрозу, що висне над рідною красою. Ні, в нас немає вулканів, цунамі, ми не бачимо землетрусів. Тільки бездумна діяльність людини… Хто ж, як не ми, студенти і викладачі природничого факультету мають дбати про наше рідне довкілля, примножувати його красу. Тому і присвятили організатори «Природничий-fest» один день довкіллю.

34

Для нас, студентів 1 та 3 курсів, День довкілля розпочався дуже рано (враховуйте, що навчаємось – у другу зміну). Уже о 9.00. ми базарували! І нічого тут дивного немає! Ми купували моркву, буряки, капусту, яблука, зерно. Цікавий асортимент? Ні, це звичайний набір корму для мешканців зоопарку, що знаходиться в Кам’янець-Подільському еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді. Оскільки організатори заходу – поважні третьокурсники – вже неодноразово там були, то з харчами ми відправили наших маленьких першачків. Здається, їм сподобалось. Адже в зоопарку є мавпочки, єнот, лисиці, павліни, екзотичні кролики, папуги, рибки, морські свинки та багато-багато цікавого.

40

Для себе ми обрали важчий труд… Уже другий рік поспіль у нашому місті проводиться акція – відновлення садів Яна де Віте в Смотрицькому каньйоні. Минулого року завдяки професору Любінській Л.Г. було розпочато прибирання території, на якій колись росли славетні сади, а після їх знищення створено хімічні склади. Ми теж долучились до прибирання. Скажемо відверто, працювати було важко. Разом із професором Л.Г. Любінською, доцентом Н.В. Казанішеною, працівниками НПП «Подільські товтри» та представниками міської адміністрації ми носили старе гілля, збирали сміття. Потомились страшенно…

Як доречно наша Людмила Григорівна Любінська розпочала свій майстер-клас. Наш «квітколюб» розповіла багато цікавого про рослинний світ Кам’янця-Подільського і його формування. Здається, вона знає кожну рослинку. Знає, як її звати, де використовується, чим цінна. Багато цікавого ми почули і про територію, яку прибирали. Кожен уявив і панський маєток, і крислаті дерева, що колись тут росли. А на завершення майстер-класу Людмила Григорівна пригостила нас цукерками і печивом. Знаєте, мабуть воно було зачароване… Ми з таким натхненням продовжили прибирання каньйону! Навіть, коли дали команду іти на пари, ми не поспішали.39

Думаєте, на цьому все завершилось??? Все тільки почалось. Ми прийшли до історичного факультету, вмостились на лавочки (до пар ще залишалось трохи часу). І побачили недоглянуті клумби… Як ми могли це проігнорувати, маючи такий запас енергії? Швиденько хлопці знайшли лапати, сапи. Перекопали ґрунт, випололи бур’яни (навіть барвінок, який нещодавно посадили наші прибиральниці). Звідкись з’явилась Наталя Вікторівна Казанішена із розсадою квітів. Висаджували скрізь, де тільки можна… Скільки б ми іще всього зробили… Але з балкону нас виглядали наші викладачі. Час іти на пари.

А клумби біля історичного факультету, сподіваємось, скоро зацвітуть пишним цвітом!!!

Цього ж дня відбулася ще одна цікава подія. Доцент кафедри географії та екології Касіяник Ігор Петрович провів майстер-клас для своєї групи географів 1 курсу. Також після закінчення пар студенти та викладачі поспішали відвідати ще одну дуже важливу і веселу подію – відкриття туристичного сезону. Ну що ж, для одного дня не так вже й мало подій. Чи не так???

О. Неделяєва, М. Пілець