ТУРИСТИЧНИЙ ПОХІД ПРИРОДНИЧОГО ФАКУЛЬТЕТУ

35Природничий факультет давно славиться своєю туристичною діяльністю. З настанням весни кожен завзятий турист мріє скласти в  наплічник спальний мішок, карімат, палатку і вирушити на природу.Ось і цього року, анітрохи не зраджуючи своїм традиціям, заповзяті студенти природничого факультету організували 25 квітня виїзд із приводу відкриття туристичного сезону. Підготовкою виїзду займались І.П. Касіяник (керівник туристичного гуртка «ТУМАЛТ»), Олена Мельник та Леся Казанцева (43-ГБ група). Та яка підготовка без нашого заповзятого та відданого справі туриста-старожила природничого факультету Федчука Романа? Без його пильного ока і підготовка не так спритно ведеться, тай порядку немає.

36

Наступила довгоочікувана п’ятниця. Ще із самісінького ранку Ігор Петрович Касіяник вивіз до Китайгорода своїх першокурсників (12-Г групу). Провів для них майстер-клас на території Китайгородського відслонення –визначної геологічної пам’ятки загальнодержавного значення. Кожен із новоприбулих туристів-першачків із захопленням милувався красою краєвидів на берегах річки Тернави. Звичайно, вразили їх і славнозвісні відслонення.

Як тільки закінчились пари на природничому факультеті – всі члени туристичного гуртка «ТУМАЛТ» і собі швиденько зібрались та виїхали до Китайгорода.  Шлях до запланованого місця розташування табору був довгим, але веселим. Прибувши на місце дислокації відразу взялись розкладати палатки і готувати довгоочікувану вечерю. Ми, старійшини «ТУМАЛТу», були приємно вражені збільшенням кількості гуртківців (не лише першокурсників, а й випускників) – справжніх поціновувачів туристичного відпочинку.

38

Вечір пройшов, як і завжди, по-родинному весело. Біля вогнища, за смачною вечерею, під супровід серйозних та жартівливих туристичних пісень.

А вранці розпочався новий етап туристичного виїзду. Хлопці пішли до річки на риболовлю, дівчата зайнялись приготуванням сніданку… Але всі із нетерпінням чекали, коли ж розпочнеться основна програма!!!

Для новачків ми підготували багатоетапний квест. Під час його проходження учасники мали продемонструвати вміння орієнтуватися на місцевості, в’язати декілька видів туристичних вузлів, переходити річки різними способами… І куди ж без творчості? Учасники співали пісні, читали вірші.

А на фінальній точці новачків вже чекала туго натягнута крутопохила (на фото). Кожен турист був зобов’язаний її пройти. Адже саме цей етап залишає незабутні враження в кожного, хто наважиться. І процес одягання системи, проходження етапу, спуск… Незважаючи на те, що вперше долати перешкоди складно, були бажаючі пройти крутопохилу декілька разів.

По завершенню кожному, хто вперше потрапив на виїзд, організатори вручили картки із картою та фотографією учасника. На картках завбачливі організатори записали загадки, зашифрувавши для кожного місце, де можна знайти подарунок – найнеобхіднішу та незамінну в поході річ – залізну кружку. Усі новачки успішно відгадали загадки і в найнезвичніших місцях-схованках таки знайшли свої подарунки.

Приємним та несподіваним подарунком для всіх став приїзд у табір наших старших ТУМАЛТівців – випускників природничого факультету. Заради відкриття сезону дехто із них не побоявся подолати відстань у 15 кілометрів на велосипеді!c9E76FaYMJg

Для заповзятих футболістів ми організували футбольний матч. А дівчата в цей час вже займались приготуванням смачної вечері.

І знову вечір біля вогнища, смачна їжа у дружньому колі. Усі весело обговорювали день, новачки ділились враженнями та емоціями. Викладачі і випускники згадували всі кумедні історії, які стались із ними в туристичних походах, і ділились власним туристичним досвідом.

Ранок трохи всіх розчарував. Наступила пора складати табір. Пора повертатись додому. Кожен хотів залишитись на природі, в цій веселій та рідній компанії, ще хоча б на один день.

А по дорозі додому ми відразу почали планувати наступний туристичний виїзд. Тож із нетерпінням чекаємо наступного виїзду на природу!

Приєднуйтесь до нас! Не пошкодуєте!!!

Л. Казанцева (43-ГБ група)