Архів за вересня 15, 2014

БУКОВИНСЬКІ КАРПАТИ ЗУСТРІЛИ ПОДОЛЯН

karpaty_01Доброю традицією профспілкової організації працівників Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка є організація дозвілля її членів. Профспілковий підрозділ факультету української філології та журналістики планує поїздки так, щоб вони носили фахово-пізнавальний характер. Завдяки такому підходу наші колеги мали можливість побувати в рідних краях Т.Шевченка, І.Франка, М.Коцюбинського, Лесі Українки, О.Кобилянської, Б.Лепкого, М.Стельмаха.

13-14 вересня цього року було здійснено екскурсійно-оздоровчу подорож у Буковинські Карпати.

karpaty_06Маршрут проліг з Поділля на Буковину та Гуцульщину. Перша запланована зупинка – Кіцманський район, село Чортория, де народився, навчався, а згодом, завдячуючи своїй харизмі, став знаним не тільки в Україні культовий актор, сценарист, композитор та режисер, лауреат Державної премії імені Шевченка Іван Миколайчук. Сьогодні тут діє мистецько-меморіальна музей-садиба, який носить його ім’я. Ним опікується старша сестра актора Фрузина. На подвір’ї встановлено бронзовий бюст кіноактора, ростуть берізки, посаджені Іваном, б’є джерело батьківської криниці. Екскурсію проводив племінник Івана Васильовича Миколайчука, і саме його обізнаність та родинна щирість не тільки збагатили наші знання про таку неординарну особистість, а й справили незгладимі враження, сповнили душу особливою гордістю за наш талановитий народ.

karpaty_02

Не залишилася поза увагою культова споруда – Свято-Аннинський жіночий монастир (Монастир «Аннина гора»), що на Вашківеччині. Історія його сягає в далеке минуле та зберігає пам’ять про відважну дівчину Анну, яка загинула, рятуючись від турків.

Наступна зупинка – за адресою: м. Вижниця, вул. Н. Яремчука, буд. 45. Тут розташований Вижницький національно-меморіальний музей-садиба Народного артиста України Назарія Яремчука. Музей створений сестрою Катериною в батьківському домі, де пройшло дитинство та юність Назарія, і названий нею на честь однієї з найвідоміших пісень маестро – «Смерекова хата». Вразила нас атмосфера – записи пісень Назарія Яремчука, вода з родинної криниці, смачні яблука та грушки з саду, який власноруч садив митець. А ще – надзвичайно змістовна та зворушлива розповідь сестри про брата, його обдарованих дітей: Дмитра, Назарія та Марійки.

karpaty_07Емоційна наповненість першого дня подорожі була примножена гостинністю родинного вогнища Сергія та Наталі (садиба «Відпочинок у Наталі», с. Виженка). Виженка – головний осередок сільського зеленого туризму на Буковині. Смачна мамалига з сиром та шкварками і шашлик власного приготування додали нам сил.

Другий день – це похід у гори, подолання перевалу Німчич, який розмежовує Вижницький і Путильський райони. Краєвиди Карпат залишили гарний спомин і відбилися в фото- і відеоматеріалах. Беззаперечно, на цьому маршруті вартує уваги природний комплекс скельних утворень «Протяте каміння» з унікальним витвором – «Соколиним оком». Вони вражають своїми гігантськими розмірами, монолітністю й неповторністю.

Валерій Щегельський, голова профбюро
факультету української філології та журналістики

ЗУСТРІЧ З ВІЦЕ-КОНСУЛОМ США

19 вересня 2014 року у конференц-залі К-ПНУ імені Івана Огієнка відбудеться зустріч з віце-консулом Сполучених Штатів Америки Джоном Саррафом. Пан Сарраф виступить з презентацією студентських програм обміну у США, пояснить процес отримання віз США та відповість на усі питання аудиторії.   Зустріч відбудеться за адресою: вул. Огієнка 61 (головний корпус університету). Конференц-зала (ауд. 208). 2 […]