НОВИЙ ПОГЛЯД НА ГОГОЛЯ

Гоголь 19 листопада у читальному залі № 2 центрального корпусу університету відбулась презентація монографії доктора філологічних наук, завідувача кафедри слов’янської філології професора Семена Дмитровича Абрамовича «Двоемирие Гоголя».

Презентацію провів директор бібліотеки університету професор В. С. Прокопчук. У вступному слові Віктор Степанович окреслив науково-педагогічний і творчий шлях С. Д. Абрамовича та зупинився на основоположних моментах монографії «Двоемирие Гоголя».

На презентації були присутні: доктор фізико-математичних наук Іван Михайлович Конет – проректор з наукової роботи К-ПНУ , доктор філологічних наук Олександр Володимирович Кеба – завідувач кафедри германських мов та зарубіжної літератури, Поліна Львівна Шулик – доцент кафедри, колеги – викладачі кафедри слов’янської філології, студенти, працівники бібліотеки.

Професор Конет І. М. поділився своїми спогадами про знайомство з Семеном Дмитровичем та  його багатогранну творчість. Високо оцінив монографію професор О. В. Кеба, який зупинився на особливостях оригінального дослідження творчості Миколи Гоголя. Доцент П. Л. Шулик присвятила цій події авторського вірша, який натхненно прочитала на заході.

Розгорнулась жвава дискусія, автор відповідав на запитання щодо особливостей художньої творчості Гоголя, методів аналізу твору, впливу на дослідника і читача.

Зустріч пройшла в атмосфері щирості та відвертості, яка надовго запам’ятається всім присутнім.

О. І. Пшетаковська,
бібліотекар читального залу № 2