Історичний Брейн-ринг “Олімпізм та сучасність”

До Всесвітнього Дня здоров’я (7 квітня) Хмельницьке обласне відділення Олімпійської академії України за сприяння Хмельницького обласного відділення Національного комітету України при підтримці Управління молоді та спорту Хмельницької ОДА організували інтелектуальну гру історичний Брейн-ринг “Олімпізм та сучасність”.
50741380
Метою даного заходу була популяризація олімпійського руху, пропаганда гуманістичних ідей та цінностей у студентському середовищі, покращення знань з історії Олімпійських ігор…

До цього на місцевому рівні проводились відбіркові ігри серед студентів напрямів підготовки “Фізичне виховання” та “Здоров’я людини”, які мали сформувати збірні команди і представляти свої виші на обласному рівні…
Команда Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка “Спартанці” була представлена наступними студентами:
1. Дмитро Гулеватий (11 група)
2. Артем Сосніцький (11 група)
3. Ярослав Тиж (12 група)
4. Костянтин Лисенко (31 група)
5. Дмитро Лісовий (22 група)
6. Віта Кривіцька (32 група) (к)

Окрім студентів з древнього міста, які прибули на гру до обласного центру були ще і господарі – студенти Хмельницького національного університету (ХНУ), а також місцеві студенти з університету “Україна”

Згідно регламенту кожна гра складалась із 10 запитань, вартістю 1-2 бали, команди змагались за коловою системою відповідно до жеребу, питання розігрувались із двох тем: “Олімпійські ігри Стародавньої Греції” та “Олімпійська Україна”

Перед початком гри із вітальним словом до усіх присутніх звернулись Ректор ХНУ – та Олімпійська чемпіонка Ірина Мерлені-Мельник, що очолює Управління молоді та спорту Хм. ОДА, потім місцеві студентки заспівали пісню, опісля чого ведучий та головний організатор Юрій Дутчак, розігрівши трішки публіку призовими питаннями, розпочав змагання!

У першому турі зустрілись “ХНУ” – “Україна” рахунок зустрічі 10 – 0, переконлива перемога перших!
Хоч і студенти університету “Україна” знали відповіді, проте опоненти перегравали їх на кнопці, і щосекунди надавали першими правильну відповідь!!!

Другий тур відбувся між “КПНУ” та “ХНУ” команди по черзі надавали правильні відповіді і була напружена боротьба очко в очко, але після рахунку 3-3, команда нашого вузу почала трішки відриватись, і набрала поспіль 3 бали, хоч і наші студенти програвали частіше кнопку спритним хмельничанам, проте вони більше помилялись у своїх відповідях, чим і скористались “Спартанці” з “КПНУ”! До прикладу, яку кількість золотих нагород здобули спортсмени на ХХІХ Олімпіаді, – 6 озвучили ХНУ, на що наші сказали правильно 7! Або у якому виді спорту здобуто було нагороди на ХХ Зимових ОІ, – фігурне катання, що є не точним, адже окрім Бронзової медалі, що завоювали Руслан Гончароов та Олена Грушина, також була ще бронзова медаль у біатлоні у спринті, яку виборола Лілія Єфремова, про що і зазначили студенти КПНУ!  Рахунок 6-4 і перемога за кам’янчанами!!!!

У третьому турі зустрілись “Україна” – “К-ПНУ” переважали тут знову наші фізкультурники, беручи питання на 1 і 2 бали, адже були три запитання, на які команди не знайшли відповідей, тому вартість наступного була вдвіче більшою! А все розпочалось із знятого питання, де на запит ведучого “Як називались судді ОІ у Стародавній Греції?” – у відповідь прозвучало “еналлодики” від хмельничан, яким було зараховано ніби правильну відповідь, на що наші не розгубились і поправили, що відповідь має бути іншою і сказали як треба “еЛЛанодики”! Таким чином розігравши 10 запитань рахунок вийшов 9 – 0 на користь приїжджих студентів, що і забезпечив загальну першу історичну перемогу команди “Спартанці”, що захищала стіни нашого університету!!!
28875522
Отже трійка призерів обласного історичного Брейн-рингу “Олімпізм та сучасність” сформувалась таким чином:
1. Золото (перший чемпіон) – команда “К-ПНУ імені Івана Огієнка”
2. Срібло – команда “ХНУ”
3. Бронза – університет “Україна”

Студенти та представники команд були нагородженні грамотами та медалями, приємним було і те, що Олімпійська чемпіонка Ірина Мерлені вручала нагороди у супроводі ведучого, який зачитував призерів!

І наостанок варто зазначити один момент: команда К-ПНУ перед початком запросила до спільного фотографування саме нашу землячку та випускницю кам’янецького університету чемпіонку та призерку Олімпіад в Афінах та Пекіні – Ірину Мерлені-Мельник, дотокрнувшись до якої наші вихованці і собі ввібрали переможний дух та жагу до перемоги талановитої спортсменки!!! (Сподіваюсь така традиція стане фартовою).

Інформація з http://kampod.at.ua

Автор: Дмитро Бойко