ДЕНЬ СТУДЕНТА НА ІСТОРИЧНОМУ АБО ЯК КОЗАКІВ НА СІЧ ПРИЙМАЛИ

17 листопада – особливий день для усього студентства. І хоча для нас це веселощі та розваги, та свято має трагічну історію, пов’язану із мужністю та незламністю чеських студентів, про яку не варто забувати.

denj-studenta5-e1447835120638

Свої особливості святкування цього дня мають студенти-історики нашого вишу. За традицією, студенти п’ятого курсу проводять посвяту для першого, приймаючи до студентської спільноти історичного факультету. Першокурсники проходять своєрідну ініціацію, яка відтепер дозволяє їм називати себе студентами історичного факультету.

Проте, це не єдине, що готує п’ятий курс. У цей день історикам заздрять студенти усіх інших факультетів. А де ж іще в цей день студенти влаштовують справжнє свято на свою честь. Із самого ранку з факультетського двору лунає весела музика, а п’ятикурсники чатують перед корпусом, щоб ніхто із студентів не переступив поріг історичного факультету.

Цьогоріч корпус історичного факультету перетворився на «Історичну козацьку Січ», тому усіх викладачів студентство зустрічало козацьким маршем. Проте, щоб перейти кордон «Січі», вони мали виконати певні завдання (випити за здоров’я своїх студентів, привітати їх зі святом та заплатити «прикордонне мито»). Атмосфера, яка панує в цей день на факультеті неймовірна – лунає музика, студенти-п’ятикурсники частують своїх колег, а перед факультетом влаштовуються запальні танці. Ось це і є справжнє студентське життя, принаймні, його невід’ємна частина.

Дякую студентам п’ятого курсу за те, що ви підтримали традиції історичного факультету, влаштувавши неймовірно веселе дійство. Вітаємо першокурсників із посвятою. На вас чекає ще одне важливе випробування – перша сесія. Тож нехай вона буде такою ж легкою та веселою, як влаштоване на вашу честь свято.

Анастастасія Надвідна, студентка
І
V курсу історичного факультету,
головний редактор часопису «Кліо»