БЛІЦ-ТУРНІР ІЗ ШАХІВ

3 березня вже вдруге у стінах головного корпусу вишу відбувся бліц-турнір із шахів. На змагання завітали інтелектуали з фізико-математичного факультету, факультетыв корекційної та соціальної педагогіки і психології, іноземної філології, історичного факультету та кафедри спорту і спортивних ігор факультету фізичної культури, яка й була організатором заходу. До мудрої стародавньої гри, витоки якої йдуть з Індії, долучилися також працівники з інших структурних відділів університету.

Формат змагань передбачав ігри за коловою системою, де всі гравці мали переграти між собою по 1 партії, а час, затрачений на обдумування, становив не більше 5 хв. Бліц називають блискавичною грою, де потрібно швидко обдумувати ходи, варіанти й стежити за прапорцем годинника, щоб той не впав; також треба бути уважним, щоб не пропустити “неможливий хід”, який автоматично наражає на поразку.

У ході змагань визначилися переможці та призери. Ними стали досвідчені гравці, за плечима яких уже солідна кількість зіграних чемпіонатів. А ті, котрі змагалися вперше, отримали вагомий досвід. Не побоявся, на відміну від інших, “розбавити” студентську компанію викладач Сергій Волковинський.

Серед дівчат кращою була Дана Дереш (факультет іноземної філології). Паралельно із головним турніром відбувалися показові ігри найсильніших. Свою майстерність гри продемонстрував Іван Конет, проректор з наукової роботи, доктор фізико-математичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, який перегравав раз-пораз усіх опонентів, які бажали зіграти з ним. Так, чемпіонка попередніх змагань Аліна Бакалова поступилася своєму опонентові у сицілійському захисті. Намагався перемогти й срібний призер цих змагань Володимир Кухар, але тричі був переможеним. Лише Микола Гнатюк зумів завдати єдиної поразки, але наступну партію програв. Не були осторонь цих захопливих змагань і проректор із науково-педагогічної роботи Василь Кобильник, який спочатку придивлявся, а потім і сам взявся за гру, а також декан факультету української філології та журналістики Борис Коваленко.

У планах організаторів проводити такі заходи щомісяця, адже колись ця гра була досить популярна як в університеті (де часто-густо на перервах відбувалися захопливі поєдинки), так і на теренах нашої країни, тому старші гравці постійно згадують високий культ такої гри. А для студентів – гарний привід підготовки до подальших змагань.

На наступних змаганнях очікуємо на появу найкращих школярів міста. Також буде дуже цікавим проведення матчу між студентами та викладачами. У квітні відбудеться командна першість із класичних шахів, а “родзинкою” шахових баталій може стати сеанс одночасної гри від чемпіона України 10-річного Сашка Довгалюка.

Учасники висловлюють подяку міському шахово-шашковому клубу “Гросмейстер” за наданий інвентар для проведення змагань.

Дмитро Бойко, голова клубу інтелектуальних настільних ігор