Лекція: "Фізіологія, психологія та терапія депресивних розладів"

22 листопада в рамках нового проекту відділу навчально-виховної роботи і гуманітарної освіти «Науково-популярний лекторій» відбулася перша лекція «Фізіологія, психологія та терапія депресивних розладів». Лектор, Хан Дмитро Юрійович, психолог, розповідав про фізіологічні механізми цього розладу, психологічні аспекти депресії та про те, як вона, власне, лікується. Наразі у світі понад 300 мільйонів людей страждають депресивними розладами, загальна кількість яких, згідно прогнозів, зростатиме. На це вказує збільшення кількості депресивних розладів (за статистикою ВООЗ: у порівнянні з 2005 роком їх кількість зросла на 18%).

Дмитро Юрійович зауважив, що депресію часто недооцінюють, говорячи про неї легковажно. Однак на цей розлад варто звернути посилену увагу, адже саме депресія є однією з найбільш поширених причин інвалідизації людини. Окрім того, суїцид як один з симптомів депресії, зумовлює високу смертність депресивних хворих.

Лектор наголосив на важливості під час лікування депресії поєднування фармакотерапії із психотерапевтичними інтервенціями. Для того аби матеріал лекції був більше зрозумілий слухачам, Дмитро Юрійович наводив випадки із власної практики. У другій частині лекції психолог детально зупинився на поясненні механізму дії антидепресантів.

Лекція носила відкритий характер, адже студенти активно задавали питання. Слухачі цікавилися як запобігти депресії, а також як розпізнати її у собі. Питали чи є генетичні передумови виникнення депресії і що робити, якщо таки є. Словом, працювали у режимі діалогу.

Куверіна Анжела, директор студентського клубу