Архів за листопада 29, 2017

Студентський Клуб "Практична Філософія" 30 листопада 2017 р.

Всім, хто не зміг долучитись до обговорення теми, є опис та АУДІОЗАПИС засідання і особливо для тих, кого батьки не відпустили на засідання Клубу !! Це аудіозапис засідання !!

30 листопада 2017 р. о 18:20 в 206 аудиторії ЦК відбулось 84-те засідання Студентського клубу “Практична Філософія” (Фото тут).

Цього разу обговорювалась проблема того, чому батьки не хочуть “відпускати” своїх дітей і як з цим справлятись молодим людям. Для розуміння суті проблеми студентка 2 курсу факультету корекційної та соціальної психології і педагогіки Анна Магерко виступила з доповіддю про те, що таке «сепарація» та «незавершена сепарація».

У психології під сепарацією мається на увазі відділення, а в аспекті міжособистісних відносин – розставання з людиною, з якою встановлені відносини довіри. Зокрема, це відділення дорослої дитини від батьківської сім’ї, її становлення як окремої самостійної та незалежної особистості.

На засіданні було визначено:

1. Феномен «незавершеної сепарації» в пострадянській культурі є нормою і він завжди призводить до інфантилізації молодих людей.
  2. Ситуація, коли батьки не здатні завершити «сепарацію» може тривати не тільки роками, а й поколіннями. Дуже часто це призводить постійних конфліктів: між тещою та зятем, між невісткою та свекрухою, між поколіннями в межах сім’ї та до розлучень та існування неповних сімей, де жінка (як правило) стає «головою» сім’ї.
  3. Тільки в сім’ях, де є феномен «незавершеної сепарації», одних дітей люблять більше, ніж інших.
  4. Для отримання самостійності та відсутності перешкод з боку батьків для власного дорослішання сучасна молодь має бути проінформована про феномен «сепарації», знати ознаки та небезпеки «незавершеної сепарації» та, при наявності такої ситуації звертатись до фахівців з вирішення таких проблем (психологів, психотерапевтів, психоаналітиків).

Андріївські вечорниці у К-ПНУ

28 листопада на факультеті української філології та журналістики відбулося навчально-виховне заняття «Андріївські вечорниці» з навчальної дисципліни: «Фольклор» (викладач Щегельський В.В.). Дійство було організоване студентами групи Ukr1-B17. Надзвичайно колоритно вони зображували сценки з життя українського народу, розповідали та показували, як на Андрія ворожать, кусали калиту. Дівчата надзвичайно гарно влилися в образи парубків, що додало святу гумору.
29 листопада як продовження гарної традиції інсценізації українських народно-релігійних свят група FUkr1-B17 також організувала «Свято Катерини». Студенти підготували дуже гарну виставу, в якій цікаво розповідалося про традицію ворожіння на Катерини, історію святої та про те, що доля цього дня прихильніша для тих, хто шукає пару.
Студенти на виховних заняттях втілили знання, набуті під час вивчення дисципліни «Фольклор», показали, що розуміють красу й багатство української культури, знають народні звичаї та обряди. Такі заходи, проведені студентством, дарують надію, що самобутність і автентичність українських обрядових традицій буде збережена поколіннями і надалі, адже як бабусі ворожили на вишневій гілочці, так і онучки шанують цей звичай.
Щиро дякували студенти за допомогу в організації свята голові профкому студентів, аспірантів та докторантів Моштаку Миколі Володимировичу, який забезпечив костюмами, та завідувачу навчально-наукової лабораторії етнології Щегельському Валерію Васильовичу за те, що допоміг у глибокому розумінні українських свят і традицій та надихнув на проведення таких чудових заходів.
«Нехай оживе одна зі сторінок пам’яті матерів і бабусь – ворожіння!», – так говорили студенти. А для глядачів та учасників свята українська традиція таки ожила, згадалися бабусині історії, книги та фільми про вечорниці та відчулася ота приналежність до невичерпного багатства української традиції.

Куверіна Анжела, директор студентського клубу