Студентський Клуб "Практична Філософія" 30 листопада 2017 р.

Всім, хто не зміг долучитись до обговорення теми, є опис та АУДІОЗАПИС засідання і особливо для тих, кого батьки не відпустили на засідання Клубу !! Це аудіозапис засідання !!

30 листопада 2017 р. о 18:20 в 206 аудиторії ЦК відбулось 84-те засідання Студентського клубу “Практична Філософія” (Фото тут).

Цього разу обговорювалась проблема того, чому батьки не хочуть “відпускати” своїх дітей і як з цим справлятись молодим людям. Для розуміння суті проблеми студентка 2 курсу факультету корекційної та соціальної психології і педагогіки Анна Магерко виступила з доповіддю про те, що таке «сепарація» та «незавершена сепарація».

У психології під сепарацією мається на увазі відділення, а в аспекті міжособистісних відносин – розставання з людиною, з якою встановлені відносини довіри. Зокрема, це відділення дорослої дитини від батьківської сім’ї, її становлення як окремої самостійної та незалежної особистості.

На засіданні було визначено:

1. Феномен «незавершеної сепарації» в пострадянській культурі є нормою і він завжди призводить до інфантилізації молодих людей.
  2. Ситуація, коли батьки не здатні завершити «сепарацію» може тривати не тільки роками, а й поколіннями. Дуже часто це призводить постійних конфліктів: між тещою та зятем, між невісткою та свекрухою, між поколіннями в межах сім’ї та до розлучень та існування неповних сімей, де жінка (як правило) стає «головою» сім’ї.
  3. Тільки в сім’ях, де є феномен «незавершеної сепарації», одних дітей люблять більше, ніж інших.
  4. Для отримання самостійності та відсутності перешкод з боку батьків для власного дорослішання сучасна молодь має бути проінформована про феномен «сепарації», знати ознаки та небезпеки «незавершеної сепарації» та, при наявності такої ситуації звертатись до фахівців з вирішення таких проблем (психологів, психотерапевтів, психоаналітиків).