Архів за грудня 1, 2017

Відбувся фестиваль КВН «Першачок»

28 листопада у нашому університеті відбувся фестиваль КВН «Першачок», де у вмінні жартувати змагалися студентські команди першого курсу. У грі взяли участь п’ять команд: «ДАДРА» (економічний факультет), «Команда імені Дмитрієвського» (педагогічний факультет), «Дівчата і Воно» (історичний факультет), «Три в одному» (природничий факультет) та «Форс-мажор» (фізико-математичний факультет).

Гідну оцінку кмітливості та винахідливості студентів забезпечувало журі: Юрій Юрчишин (голова), Денис Бойко, Артем Мартиросян, Ігор Барило, Давид Головач та Віталій Червінський – успішні автори та актори команд КВН, переможці програми «Розсміши коміка». Свято вів студент факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології, багаторазовий учасник та переможець гумористичних шоу Кошелев Денис. Розігрівали зал учасники минулого фестивалю команда економічного факультету «Чотири на чотири» та команда історичного факультету «Veto».

Учасники-першокурсники добре впоралися із завданнями: майстерно показали візитку і давали дотепні відповіді на розминці. «Форс-мажор» уміло використовували екзотичність своєї команди та майстерно тримали лінію жартів; «Три в одному» буквально «розірвали» зал мініатюрою про собаку-прикордонника; у команді «Дівчата і Воно», оцей таємничий «Воно» дуже харизматично знайомився з дівчатами у залі; «Команда імені Дмитрієвського» відзначилася оригінальними жартами та колоритними образами, а в «ДАДРА» був надзвичайно динамічний вихід на сцену та дуже смішна мініатюра про сніжки.

Зал та учасники фестивалю отримали позитивні емоції та задоволення. Студенти, науково-педагогічні працівники та гості університету були задоволені хорошим святом. Щоправда, є і критичні зауваження, насамперед щодо окремих некоректних жартів. Саме про це йшлося після завершення фестивалю. Члени журі акцентували увагу студентів на недоречності окремих жартів (які з’явилися поза редактурою), їх некоректності, тобто зробили «розбір польотів».

Попри все не забуваймо просту істину – сміх продовжує життя! Певні, що ми собі його трішки таки продовжили.

Анжела Куверіна, директор студентського клубу

Відбулася зустріч із інспектором Семіряковою Роксоланою та юристом Романюком Максимом

Із нагоди тижня права в університеті відбулися зустрічі з інспектором ювенальної превенції Кам’янець-Подільського відділення поліції ГУПН в Хмельницькій області Семіряковою Роксоланою Михайлівною та юристом Асоціації юристів м. Кам’янця-Подільського Романюком Максимом Олександровичем.

Зустрічі відбувалися з метою профілактики правопорушень серед студентської молоді. Завдання полягало в тому, аби пояснити студентам що вважають правопорушенням і які їх наслідки за чинним законодавством, інформувати про реалізацію права на захист у кримінальному судочинстві.

Працівник поліції акцентувала увагу на класифікації злочинів і видах покарань, передбачених кримінальним та адміністративним законодавством України. Окрім того, було наголошено, що дрібних правопорушень не буває, навіть якщо за злочин не передбачено кримінального покарання, до правопорушника застосовують заходи попереджувального та адміністративного характеру.

Обговорюючи актуальні питання кримінального та адміністративного законодавства, корисною була інформація фахівця у галузі права Романюка М.О. Не кожен із нас досконало знає про права людини у кримінальному судочинстві. Саме на цьому зосередив увагу студентів гість. Він наголосив на тому, що в разі затримання особа має право зберігати мовчання, право на адвоката, а термін затримання не може перевищувати трьох годин  без пред’явлення обвинувачень, якщо це не кримінальний злочин.

Студенти активно запитували гостей про обов’язки та права, тому зустріч носила формат діалогу.

Анжела Куверіна, директор студентського клубу