Відбулася зустріч із інспектором Семіряковою Роксоланою та юристом Романюком Максимом

Із нагоди тижня права в університеті відбулися зустрічі з інспектором ювенальної превенції Кам’янець-Подільського відділення поліції ГУПН в Хмельницькій області Семіряковою Роксоланою Михайлівною та юристом Асоціації юристів м. Кам’янця-Подільського Романюком Максимом Олександровичем.

Зустрічі відбувалися з метою профілактики правопорушень серед студентської молоді. Завдання полягало в тому, аби пояснити студентам що вважають правопорушенням і які їх наслідки за чинним законодавством, інформувати про реалізацію права на захист у кримінальному судочинстві.

Працівник поліції акцентувала увагу на класифікації злочинів і видах покарань, передбачених кримінальним та адміністративним законодавством України. Окрім того, було наголошено, що дрібних правопорушень не буває, навіть якщо за злочин не передбачено кримінального покарання, до правопорушника застосовують заходи попереджувального та адміністративного характеру.

Обговорюючи актуальні питання кримінального та адміністративного законодавства, корисною була інформація фахівця у галузі права Романюка М.О. Не кожен із нас досконало знає про права людини у кримінальному судочинстві. Саме на цьому зосередив увагу студентів гість. Він наголосив на тому, що в разі затримання особа має право зберігати мовчання, право на адвоката, а термін затримання не може перевищувати трьох годин  без пред’явлення обвинувачень, якщо це не кримінальний злочин.

Студенти активно запитували гостей про обов’язки та права, тому зустріч носила формат діалогу.

Анжела Куверіна, директор студентського клубу