Наші досягнення

J4PX74bZbf0Організаційно забезпечуючи виховну діяльність, ректорат, вчена рада університету прагнули, щоб формування суспільної свідомості, громадянської позиції, духовності та культури студентів здійснювалось згідно з потребами гуманізації, демократизації суспільного життя, інтересами суверенної України та світової співдружності народів. Реалізуючи зміст і завдання процесу виховання, колективу університету вдалося створити інтелектуально-виховний фонд університету – “дух навчального закладу”.

    Сьогодні в університеті формується світоглядна позиція та ціннісні орієнтації студентів як громадян України, молодим людям надаються широкі можливості для опанування основами наук, багатством національної та світової культури, створено умови для вільного і гармонійного розвитку та індивідуального і професійного самовдосконалення. Виховна робота в університеті у цілому спрямована на виховання нового покоління українців і створення умов для повного виявлення і утвердження національної самосвідомості через творчу активну особисту ініціативу.
У 2008 р. С.Борусевич переміг у Всеукраїнському конкурсі «Шлях до майбутнього». Того ж року Г.Карасьову нагородили дипломом переможця Всеукраїнського конкурсу «Україна в геополітичному просторі».

    У травні 2009 р. студенти А.Сімашова, О.Свирид2а, А.Хоптяр, Ю.Вавшко, Є.Касап стали переможцями Всеукраїнського студентського конкурсу «Завтра UA», який проводив фонд Віктора Пінчука. У 2010 р. кращим на цьому конкурсі виявився студент історичного факультету Р.Майор. У 2012 році переможцем цього конкурсу стала студентка факультету української філології та журналістики Зореслава Кашуба. У 2011 р. студенти-історики Р.Савчук і В.Надворний перемогли відповідно у всеукраїнських конкурсах «Україна 3000» і «Шлях до майбутнього». Перший з них ще й здобув 2 місце у всеукраїнському молодіжному конкурсі «Новітній інтелект України» у номінації «Прикладне дослідження з гуманітарної тематики».
Студенти не були осторонь грантової діяльності. У 2008 р. впродовж тижня у Брюсселі перебувала студентка природничого факультету О.Хамардюк. Вона виборола грант і єдина від країн СНД була запрошена в робочу групу Комісії Сталого Розвитку з підготовки до ХVІ сесії ООН. Комісія засідала у формі круглого столу. Її делегатами були представники Німеччини, Албанії, Швеції, Франції, Італії, Бельгії, США. О.Хамардюк обрали до молодіжної групи даного представництва.
3 У 2011 р. О.Вознюк став лауреатом І премії II Всеукраїнського фестивалью-конкурсу вокально-хорового мистецтва «Пісенний край» ім. Миколи Кондратюка (м. Полтава), І премії Міжнародного конкурсу українсько-польського мистецтва (Біла Церква), ІІІ премії Всеукраїнського конкурсу студентів-вокалістів імені Ірини Маланюк (Івано-Франківськ), музичного конкурсу «Солоспів – 2011» у рамках Міжнародного кінофестивалю «Кінолітопис – 2011» (Київ), а також представляв творчість Поділля на Міжнародному симпозіумі у м. Ополі (Польща). У цьому ж році пройшов майстер-клас з сольного співу у самої МОНТСЕРРАТ КАБАЛЬЄ (Іспанія). 2012 р. став переможцем (срібна медаль) міжнародного вокально-хорового конкурсу у номінації «Академічний спів» (Італія), виборов найвищу нагороду «Гран-прі» на всеукраїнському конкурсі вокалістів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації «Bel Canto» (м. Київ).
Вихованці університетської естрадної студії «Нове тисячоліття» неодноразово перемагали на міських, обласних та всеукраїнських вокальних конкурсах. У 2010 р. – О.Гнатенко стала лауреатом обласного вокального конкурсу «Червона рута»; у 2011 р. на загальноміському конкурсі українського естрадного пісенного мистецтва «Талант – 2011» призові місця отримали: О.Гнатенко (І місце) та О.Малюнкова (ІІ місце).

    Надзвичайно успішно в університеті функціонує Клуб Веселих та 4Найкмітливіших. Наші команди неодноразово посідали призові місця на всеукраїнських, обласних та міських чемпіонатах КВН. Перемогу у «Подільській лізі КВН» у 2009, 2010, 2011 рр. здобувала команда КВН «Кам’янецький формат». У жовтні 2012 р. «Кубок міського голови» здобула команда «АшЫпка історії» (історичний факультет). Вона ж перемогла на «Осінньому фестивалі» КВН Подільської Ліги у 2012 році. У 2014-2015 рр. команди університетської ліги КВН стали учасниками телевізійних шоу “Розсміши коміка” та “Ліга сміху”.

Студенти-спортсмени успішно виступали на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу, Європи, України та здобули яскравих перемог на міжнародному та всеукраїнському рівнях.

7Бузумовно, 2014 рік можна назвати успішним для студентів-спортсменів Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.
Чоловіча волейбольна команда, під керівництвом тренера-викладача, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри спорту і спортивних ігор Євгена Козака вп’яте поспіль стала переможницею Чемпіонату вищої студентської ліги України. Збірна команда університету з футболу, вперше пробилася до фіналу чотирьох в Студентській лізі України з футболу Чемпіонами Європи з футболу серед спортсменів з вадами ДЦП стали наші студенти заслужений майстер спорту України Віталій Трушев та майстер спорту України міжнародного класу Олександр Девлиш.
В липні 2014 року в китайському місті Нанкін пройшли ІІ Юнацькі Олімпійські ігри. Бронзовою нагородою відмітилась студентка І курсу факультету фізичної культури майстер спорту України міжнародного класу з кульової стрільби Вікторія Сухорокова. Також брав участь в цих змаганнях ще один першокурсник факультету фізичної культури майстер спорту України з пляжного волейболу Олег Плотницький,який перед юнацькими Олімпійськими іграми встиг завоювати срібну нагороду на чемпіонаті світу серед молоді з пляжного волейболу,який пройшов у місті Порту (Португалія).5

Порадували студенти нашого вишу і виступами на чемпіонатах світу та Європи, кубках світу та Європи, серіях А, Гран-Прі та міжнародних турнірах. Краща спортсменка України 2013 року Заслужений майстер спорту України з фехтування Аліна Комащук в російському місті Казань здобула бронзову нагороду на Чемпіонаті світу в командній першості, але цьому успіху передували здобуті дві срібних та дві бронзових нагороди Аліною на етапах Кубку світу. Найбільше золотих медалей до скарбнички нашого університету поклали наші пауерліфтери, по три золотих нагороди на чемпіонаті світу, що пройшов у місті Аврора (США) здобули заслужені майстри спорту України Олена Козлова та Вадим Довганюк. В травні 2014 року Олена здобула ще й чотири золотих медалі на чемпіонаті Європи в місті Софія(Болгарія), а Вадим Довганюк золоту медаль на чемпіонаті світу з жиму лежачи, який проходив в Данії. Ще одну золоту медаль на чемпіонаті Європи з жиму лежачи здобув МСУМК Андрій Андрущенко, а Ганна Гончар на цих змаганнях стала срібною призеркою. Студентка історичного факультету Тетяна Шлопко на чемпіонатах світу та Єропи серед молоді стала срібною призеркою.

yaromkaДзюдоїсти нашого вишу зі всіх міжнародних змагань привозять обов’язково нагороди. На Кубках світу та Європи призовими місцями відзначилися Георгій Зантарая, який також став і бронзовим призером чемпіонату світу (Челябінськ, Росія), Ньябалі Кеджау, Ірина Кіндзерська, Віктор Макуха, Владислав Діброва, Шушана Гевондян,Світлана Ярьомка.

Відзначилися нагородами і борці вільного стилю, зокрема Наталія Пульковська на чемпіонаті Європи з вільної боротьби в Фінляндії посіла друге місце.Студентка першого курсу факультету фізичної культури фізичної культури Лілія Горішна у місті Загреб (Хорватія) на чемпіонаті світу серед молоді здобула бронзову нагороду, а Оксана Лівач на чемпіонаті світу серед юніорів в Словакії – срібло.
Наші «снайпери» також не залишились без нагород, зокрема майстер спорту України міжнародного класу з кульової стрільби Сергій Куліш став переможцем Кубку світу у місті Пльзень (Чехія), а на етапах Кубку світу здобув срібну та бронзову нагороди.Хочеться також відзначити, що Сергій перший зі студентів нашого вишу здобув олімпійську ліцензію на Олімпійськи ігри 2016 року,які пройдуть у місті Ріо-де-Женейро(Бразилія).куліш
Ще одним медаленосним видом спорту університету є спортивна гімнастика та спортивна акробатика. Спортсмени цих видів спорту приняли участь у чемпіонатах та Кубках світу, чемпіонаті Європи. Бронзовими призерами вищезазначених змагань стали: Віктор Кифоренко, Катерина Баєва, Олена Орлова, Андрій Козинко, Олександр Нелеп, Леонід Пантело.
Чемпіоном Європи з карате годзю-ру став студент І курсу факультету фізичної культури майстер спорту України Сергій Бойчунь. Бронзовою нагородою на чемпіонаті світу з кікбоксингу відзначився Роман Романенко.
У місті Лімасоя(Кіпр) на Чемпіонаті Європи серед юніорів з важкої атлетики бронзову нагороду здобула майстер спорту України  Олена Коханенко.
Загалом на міжнародних змаганнях у 2014 році студентами Кам’янець-Подільського національного університету було завойовано 55 нагород, з них 17 золотих, 17 срібних та 21 бронзова медаль.
8На Всеукраїнських змаганнях студенти нашого вишу здобули 278 медалей, з яких 79 золотих, 87 срібних та 112 бронзових.
Вже традиційно на початку жовтня факультетом фізичної культури проводиться конференція з міжнародною участю «Формування здорового способу життя студентської та учнівської молоді засобами освіти», а передує конференції «Тиждень здорового способу життя», який став популярним серед студентів вузу. Безліч цікавих та різноманітних змагань, в яких беруть участь усі факультети університету охоплює «Тиждень здорового способу життя». Наприкінці конференції в актовій залі університету проходить фейєричне спортивно-розважальне шоу, де нагороджуються кубками, медалями та дипломами переможці та призери змагань.