Квілінг гурток

СТАРОДАВНЄ МИСТЕЦТВО НАБУЛО ПОПУЛЯРНОСТІ В УНІВЕРСИТЕТІ

1вЩе декілька років тому багатьом з нас слово «квілінг» було мало відоме. А зараз усі сучасні рукодільниці знають, що, застосовуючи цю техніку, можна виготовити чимало цікавих та неповторних речей. Існує декілька версій щодо її походження. За однією з них, вона виникла у Китаї у 105 р. н. е., за іншою – її застосовували у Давньому Єгипті, створюючи жіночі прикраси та елементи декору. У ті часи матеріалом слугували срібні та золоті дротики. Із-за дорожнечі матеріалу його замінили на папір. Щоб прикрасити ікони, французькі та італійські черниці скручували тонкий непрозорий папір та пір’я.

quilling-clubНова техніка набула швидкого розповсюдження, дівчата вивчали її в школах, а молоді заможні пані проводили за цим заняттям цілі вечори.

В нашому університеті гурток виник у 2012 році, коли ми зі студентами-волонтерами готувалися до чергової благодійної акції, закортіло створити щось нове й цікаве. Ось і виникла ідея організувати благодійну виставку листівок до Дня закоханих. Саме до цього свята наші квілінгісти створили свої перші шедеври. З часом гуртківці оволоділи новими техніками – скрапбукінг, кардмейкінг та деку паж.

Робота гуртка тісно пов’язана з волонтерською діяльністю університету, томуIMG_4612 вироби наших майстрів потрапляють до дітей-сиріт, дітей з особливими потребами, ветеранів нашого вишу тощо. До університету приїздить чимало відомих людей, тому ми започаткували ще одну цікаву традицію – дарувати листівку «На згадку про університет» кожному гостю нашого вишу.

Напередодні Дня захисника України, Нового року, Різдва Христового, Дня студента, Дня Матері, Дня закоханих тощо гурток проводить благодійні виставки. Зокрема, до 95-ї річниці нашого університету гуртківці створили цікаву серію «Університет в листівках». Вже декілька років учасники гуртка виготовляють листівки для наших Героїв – воїнів АТО.

DSC_3278Усім хто бажає долучитися до гуртка необхідно звернутися у відділ навчально-виховної роботи та гуманітарної освіти. Крім того, ВКотнактах існує наша група”HandMade в К-ПНУ“, до якої можуть долучитися усі бажаючі.

 

 

 

ДІЯЛЬНІСТЬ ГУРТКА

КОНКУРС СТУДЕНТСЬКИХ НОВОРІЧНИХ ЛИСТІВОК

Конкурс новорічна листівка

Переможницею конкурсу  студентських новорічних листівок стала студентка Ольга …(попросила не називати її прізвища. Причина: «Я і так не здала сесію»).

IMG_9639

 

 

ПАСХАЛЬНІ ПОДАРУНКИ СВОЇМИ РУКАМИ

111117 квітня 2015 року учасники університетського гуртка ручної роботи зібралися, щоб створити нові цікаві витвори. Цього разу гуртківці готувалися до свята Світлого Хрестового Воскресіння – виготовляли Пасхальні листівки. На занятті студенти ознайомилися з символікою свята, його традиціями, а також новими техніками та прийомами роботи.

 Дуже цікавою була презентація нового напрямку роботи гуртка – виготовлення іграшок з тканини, яку провела Тетяна Левицька, керівник гуртка, директор студентського клубу. Тетяна Олегівна розповіла про деякі хитрощі пошиття іграшок. Оволодівши теорією, гуртківці перейшли до практики і спільними силами створили Пасхального кролика.

 

 

 

ВАЛЕНТИНКИ ДЛЯ ВОЇНІВ АТО

IMG_8200Напередодні Дня закоханих відбувся черговий майстер-клас з виготовлення квілінг-валентинок для воїнів АТО. Цього разу його учасниками стали старшокласники міських ЗОШ. У результаті – десятки оригінальних, зроблених із душею листівок-валентинок було відправлено на схід нашим захисникам.

3

І ще один результат майстер-класу – двадцять дві учениці записалися до університетського гуртка. Насамкінець дівчата-старшокласниці подякували організаторам за цікавий захід і зазначили, що з нетерпінням чекатимуть наступних занять.

4

 

ЛИСТІВКА КОБЗАРЕВІ

MQiUAhCbXM89 березня 2014 року Україна відзначала 200 років від дня народження Тараса Шевченка ­– видатного сина українського народу, геніального поета, художника, мислителя, який зробив неоціненний внесок до духовної скарбниці людства. У рамках відзначення знаменної дати студенти та викладачі університету взяли участь в організації та проведенні різних культурно-мистецьких заходів, зокрема у мистецьких вечорах «Безсмертне слово Кобзар», «І знов над Україною лунає віще слово Кобзаря», «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», «Шевченковими шляхами», «Доля. Муза. Слава», «Шевченківські читання», літературних годинах «Стежками шевченківського слова», «Шевченкове слово у віках не старіє», «Герой нашого часу, який пройшов крізь століття», книжково-ілюстративних та віртуальних виставках. Ще одним цікавим заходом став конкурсze4o_n86YJI на кращу «Шевченківську листівку», на який було подано понад два десятки робіт у техніках квілінг та скрапбукінг. Листівки оцінювалися за креативністю та майстерністю виконання. У своїх роботах учасники конкурсу використовували портрети, вірші, уривки з творів, сюжети з картин видатного Кобзаря. Вже традиційно переможцями таких творчих конкурсів стають майстрині університетського квілінг-гуртка. Цього разу у конкурсі перемогли Оксана Броншвагер та Анна Вардинська.

Вітаємо дівчат з перемогою та зичимо нових творчих звершень!

 

 

 

КОНКУРС НА КРАЩУ ЛИСТІВКУ ДО РІЧНИЦІ УНІВЕРСИТЕТУ

foto-4

З 17 червня по 21 жовтня 2013 р. в університеті проходив конкурс на кращу квілінг-листівку «Університету – 95» з нагоди 95-ї річниці від дня заснування Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. На конкурс було подано 82 роботи, які оцінювались за наступними критеріями:

– наявність ідеї та її креативність.

– квілінг-техніка роботи;

– відповідність темі конкурсу;

– рівень та майстерність виконання.

 

IMG_4612За результатами відбору до фіналу увійшли 15 кращих листівок, з поміж яких було обрано трьох переможців. Призові місця дісталися учасникам університетського гуртка квілінгу (керівник Левицька Тетяна). Третє місце посіла студентка факультету української філології та журналістики Дехтярова Олена за листівку «Як тільки підросту – вступлю до К-ПНУ», друге місце – студентка факультету іноземної філології Журба Олеся за листівку «To my university foto 2with love».

Переможницею конкурсу стала студентка факультету іноземної філології Антонюк Ілона з листівкою «Ректори університету». 22 жовтня ректор університету професор Копилов С.А. нагородив переможців конкурсу дипломами та цінними подарунками.